قهوه سبز و لاغری

همیشه چه طب سنتی چه طب نوین بدنبال حل مشکل اضافه وزن بوده اند چرا که نقش چاقی در ایجاد بسیاری از بیماریها شناخته شده وثابت شده است. بنابراین هر از گاهی ماده ای جدید بعد از تحقیقات واثبات تاثیرش بر رفع چاقی معرفی میشود. یکی از این مواد‌غذایی که بر کاهش وزن تاثیر‌گذار است قهوه سبز است.

قهوه سبز دانه گیاه قهوه است که هنوز بو داده نشده و رنگش سبز است. خاصیت کاهش وزن دانه سبز قهوه به دلیل وجود سطح بالایی از کلروژنیک‌اسید است.کلروژنیک‌اسید یک ترکیب شیمیایی طبیعی است که متشکل از ترکیب کافئیک‌اسید(caffeic acid) و کوئینیک‌اسید(quinic acid) است.

این ترکیب شیمیایی مدت‌هاست به عنوان آنتی‌اکسیدان ,که قابلیت کند‌کردن ترشح قند را در خون پس از خوردن یک وعده غذایی دارد شناخته شده‌است . همچنین این ترکیب شیمیایی بر متابولیسم گلوکز و چربی در بدن تاثیر‌گذاشته و به همین علت بر بیماری‌های قلبی , دیابت و کاهش وزن اثر مثبت دارد. ونیز خاصیت ضد سرطانی دارد.نام تجاری کلروژنیک اسیداسوٍتُولSvetolاست که به عنوان افزودنی غذایی در قهوه , آدامس و نعنا استفاده می‌شود. در جدیدترین مطالعات روی دانه قهوه سبز که در ژانویه 2012 منتشر شده‌است محققان یک گروه نمونه از بزرگسالان را که عصاره قهوه‌ای که حاوی کلروژنیک‌اسید در دوزهای مختلف (هر روز 700 یا 1050 میلی‌گرم) بود را مصرف می‌کردند , به مدت 12 هفته مورد مطالعه قرار دادند. همه آن گروه دارای اضافه وزن و شاخص توده بدن (BMI) بیشتر از 25 بودند.این افراد به طور میانگین 8.16 کیلوگرم وزن کم‌کردند که این مقدار 10% از کل وزن بدن آنها و 4.4% از کل چربی آنها بود. به خاطر فوائد و کمک به کاهش وزن که قهوه سبز دارد به طور عمده‌ای تمرکز و توجه افرادی که رژیم غدایی دارند و یا مراقب وزن خود هستند را به خود معطوف کرده و باعث شده که آنها شروع به نوشیدن قهوه خود بدون بو دادن آن کرده‌اند.حتی کافی شاپ‌های زیادی سرو قهوه سبز دم‌کرده را شروع کرده‌اند .

درست است که قهوه سبز دم‌کرده بو و مزه‌اش جذابیت کمتری نسبت به قهوه سیاه دم‌کرده دارد و در واقع تلخ‌تراست ولی بخاطر فوایدش بسیار مورد اقبال قرار گرفته است و در برخی موارد برندهای تهیه داروهای لاغری عصاره قهوه سبز را به صورت کپسول تولید کرده و به فروش می‌رسانند. طرز تهیه: شما می توانید در منزل قهوه سبز را دم کرده و استفاده کنید که کار بسیار ساده ایست.

طرز تهیه

برای این کار می توانید از قوری‌های معمولی استفاده کنید . 60 گرم از دانه‌های قهوه سبز را با 330 گرم آب مخلوط کرده و آنرا در قوری ریخته و بجوشانید. پس از آنکه آب جوش آمد حرارت را کم کرده و اجازه دهید 15 دقیقه بجوشد. پس از این مدت مخلوط را از روی شعله برداشته وحداقل 1 ساعت بگذارید تا سرد شود. با کمک صافی دانه‌ها را از مایع جدا کنید. می‌توانید روزی 2 بار یک فنجان از آن را بنوشید و برای بهتر شدن طعم نیز می‌توانید مقداری عسل به آن اضافه کنید .

Green cups and coffee beans on white background (clipping path included)

تجربه ثابت کرده است که استفاده مقدار کمتری از قهوه سبز اثر زیادی دارد.با توجه به این نکته و کنترل افرادی که مدت زمان مشخصی از قهوه ی سبز استفاده نموده اند و توجه به کنترل وزن مداوم آنها شخصا مشاهده نموده ام مقدار و زمان استفاده از قهوه سبز به این ترتیب و اندازه توصیه میشود:

یک قاشق پر چایخوری از پودر آسیاب شده قهوه سبز در ظرفی حاوی دو لیوان آب ریخته شود .

به مدت بیست دقیقه جوشانده گردد.

نصف یا بیشتر آب ریخته شده سر برود (بخار شود)

شعله خاموش گردد و اجازه داده شود  مخلوط ما حداقل نود دقیقه دم بکشد.

صاف شود و میل گردد.

مصرف همین اندازه بدست آمده و یکبار در روز کافی هست و بهترین وقت مصرف در شبانه روز مابین صبحانه و نهار میباشد.

سعی گردد که ریزه های قهوه سبز خورده نشود و فقط مایع حاصله نوشیده شود.چون مصرف خود قهوه سبز در دراز مدت ممکن است سبب بروز حساسیت شود.ونیز بخاطر مزاج سرد وخشک بودن دانه های قهوه سبز در افرادی که داری مزاج بلغمی میباشند در دراز مدت باعث درد در مفاصل گردد.

پس بهتر است از خوردن ریزه های دانه قهوه اجتناب کنیم و با دقت صاف نموده و فقط مایع حاصله را بنوشیم.

همانند چای که ما هرگز برگهای چای را نمیخوریم و فقط مایع دم کشیده آنرا مینوشیم.

مصرف قرص یا کپسول قهوه سبز توصیه نمیگردد.

قهوه گلوریزا کار فروش قهوه عمده را برعهده دارد شما می توانید برای تهیه ی بهترین نوع قهوه ی سبز به فروشگاه گلوریزا سری بزنید.

.

هرچه مخلوط دانه‌های قهوه و آب بیشتر بماند عصاره بهتر و قویتری به شما می‌دهد.

مشاوره رایگان