انواع قهوه و فواید آن

قهوه

قهوه نیز مانند دیگر نوشیدنی‌ها جایگاه خاصی را در زندگی مردم پیدا کرده است. علاوه بر تاثیر گذاشتن مثبت بر روی روحیه فرد، برای سلامتی نیز مفید است. خوردن قهوه باعث می شود تا سرعت پردازش مغز بالا رود و کلمات مثبتی را دریافت کند. در طول روز انرژی زیادی داشته باشد. کارهایش را با افکار درست انجام دهد.

قهوه یک نوع نوشیدنی است که از بو دادن میوه گیاه قهوه درست می شود. گیاه قوه، رشدش در هوای گرم و مرطوب است. دانه های این گیاه ، اوایل به رنگ سبز است و پس از رسیده شدن رنگ قرمز به خود می گیرد.  وقتی میوه گیاه قهوه رسیده شد، آن را می چینند، خشک می کنند و در آخر بو می دهند. به دلیل داشتن کافئین در قهوه ممکن است انسان تحریک شود. البته ماده ی دیگری به نام تریگونلینگ در قهوه وجود دارد که به قهوه عطر و طعم خاصی می دهد و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. همچنین، مواد معدنی مانند منیزیم که باعث اصلاح  متابولیسم گلوکز  می شود نیز در قهوه، یافت می شود.

برای بدست آوردن قهوه مطلوب، باید نکات مهمی را در نظر گرفت. از جمله دادن کود مناسب به گیاه آن، هرس کردن و بودادن و برداشت  درست محصول. رعایت موارد بالا باعث می شود که قهوه با کیفیت بالایی تولید شود.

امروزه که استفاده از قهوه بین افراد زیاد شده افرادی هستند که بخواهند قهوه ی نامطلوب در اختیار مشتریان قرار دهند بنابراین کسانی که قصد خرید قهوه عمده را دارند باید به یک قهوه فروشی عمده معتبر یا فروشگاههای معتبر فروش دانه قهوه خام مراجعه کنند.

انواع گیاه قهوه:

قهوه به دو دسته عربیکا و روبوستا دسته بندی می شود . عربیکا عطر و طعم خوبی دارد. میزان کافئین روبوستا بیشتر از عربیکا است و از آنجایی که طعم تلخ و ترشی دارد به تنهایی به کار نمی رود و برای تهیه اسپرسو استفاده می شود. مواد مختلفی از قبیل، شکر، کاکائو ، دارچین ، بستنی، آب لیمو و… را با توجه به نوع سلیقه فرد  می توان به قهوه افزود.

فروش عمده قهوه
فروش دانه قهوه خام

فواید مصرف قهوه:

افرادی که قهوه مصرف می کنند کمتر به آلزایمر مبتلا می شوند. خوردن قهوه سکته ی قلبی ، بیماری های کبدی ، دیابت و حملات آسمی و سیاه سرفه را کاهش می دهد. از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. در بیشتر اوقات باعث از بین رفتن سردرد فرد می شود. اشتها فرد را بالا میبرد. انرژی زاست و طول عمر فرد را افزایش می دهد. چربی سوز خوبی است. مانند مورفین آرامبخش است. خاصیت آن باعث نشاط فرد و ضد افسردگی میشود. اگر بعد از نهار یک فنجان قهوه مصرف شود، از بی حالی پس از غذا در ظهر جلوگیری می کند.

مضرات مصرف قهوه:

از جذب آهن جلوگیری می‌کند و باعث کم خونی فرد می شود. ساعات خواب فرد را بهم میریزد و پوکی استخوان می‌آورد. فشار خون را بالا می برد. کلیه فرد سنگ ساز می شود. باعث نفخ و سنگینی معده می شود. سینوزیت و عفونت را زیاد می کند. اگر بیش از حد قهوه مصرف شود تپش قلب همچنین افزایش کلسترول خون را به همراه دارد. کیست را در سینه ی خاتم ها بوجود می آورد. باعث تضعیف قوای جنسی می شود. اسهال را تولید می کند. ناراحتی های روده ای و معده را ایجاد می کند.

مراحل دم کردن قهوه:

برای نوشیدن قهوه بهتر است که آن را با دستگاه قهوه جوش، دم کنید زیرا فواید آن بیشتر از قهوه های آماده می باشد.

روش های متفاوتی برای دم کردن قهوه وجود دارد. یکی از این روش ها این است که قهوه را به همراه آب بجوشانیم. روش دوم، با استفاده از قوری هایی است که سه بخش دارد. در قسمت پایین این قوری آب ریخته می شود. وقتی به جوش آمد با فشار وارد قسمت میانی می شود که در آن قسمت هم پودر قهوه قرار دارد و در آخر هم نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی قوری جمع می شود روش سوم هم پودر قهوه را داخل یک صافی قرار داده و آب جوش را روی این پودر می چکانیم تا نوشیدنی قهوه به دست آید.

مراحل دم کردن قهوه